Miejsca | wycieczka po Niemczech

Spacer po Zons am Rhein

2. września 2018

Gdzie znajdę średniowieczne miasteczko w Niemczech? Dzisiaj zabieram Was na mały spacer po kolejnym takim miasteczku, tym razem na zachodzie Niemiec. Zapraszam do Zons.  

Zons leży w regionie Niederrhein (Dolny Ren), niedaleko miejscowości Dormagen. Niemalże w połowie drogi między Köln a Düsseldorf. Jest to niewielka miejscowość, bo liczy zaledwie 5500 mieszkańców, natomiast odwiedzających rocznie jest około 700.000 i liczba stale rośnie. A co jest takiego fajnego w tym miasteczku, że tyle turystów się tu pojawia.

Zons am Rhein jest jednym z nielicznych miejscowości, która posiada bardzo dobrze utrzymaną fortyfikację z 14 wieku. Na szczególną uwagę na pewno zasługuje wieża z 1388 roku (Rheinturm) czy młyn z 17 wieku, który zresztą jest jednym z ulubionych motywów fotograficznych. My przeszliśmy się po całym miasteczku, natiomiast do samego młynu nie zajrzeliśmy, bo dzieci były już zmęczone. Następnym razem na pewno od tego miejsca zaczniemy nasz spacer.

Do najciekawszych atrakcji, jakie oferuje miasteczko, moim zdaniem należy teatr pod gołym niebem (Märchenspiele). Przedstawienia wystawiane są tylko w okresie letnim od połowy czerwca do połowy lipca. W tym roku był to kot w butach. Piękne wydarzenie dla dzieci (i nie tylko). Ta tradycja ma już 65 lat!

Dzisiaj mało pisania 🙂 Zapraszam Was na mały spacer po Zons.

Na samym końcu naszego dnia w Zons znalazłam taką tablicę. 1945-2015 – 70 lat na drodze do niemiecko.polskiego partnerstwa. Na tablicy znajdują się cytaty polskich jak i niemieckich osobistości. Między innymi Fryderyk Chopin, Jan Paweł II czy Jan Sobieski.


To tyle na dzisiaj 🙂

buziaki

Olgietta 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close