Podsumowania

Podsumowanie… czerwiec 2018 i See Bloggers Łódź

26. lipca 2018

Ten miesiąc był szczególny z dwóch powodów…

… jeden z powodów to pierwsze urodziny Olgietty… o czym już pisałam TU. Blog pojawił się online 3 czerwca 2017, ale oficjalnie pochwaliłam się tym faktem na Facebooku pod koniec czerwca. Potem się zastanawiałam, to kiedy właściwie świętować te urodziny? Postanowiłam, że niech będzie, że 3 czerwca to ten dzień, a świętować przecież mogę cały miesiąc 😀 😉

Poza tym w czerwcu wybrałam się do Łodzi na..

See Bloggers

Kilka słów na ten temat. See Bloggers to największe wydarzenie dla twórców internetowych w Polsce; w tym roku była to VI edycja, a ja pojawiłam się na niej pierwszy raz. Of course.

O festiwalu dowiedziałam się w zeszłym roku na Instagramie. Jako raczkująca blogerka zainteresowałam się tym wydarzeniem i pomyślałam, że byłoby fajnie kiedyś się na coś takiego wybrać i czegoś nauczyć. Nie sądziłam, że będę uczestnikiem już w następnym roku. Wysłałam zgłoszenie i udało się.

Co takiego się tam działo? Przez 2 dni było wiele prelekcji i paneli dyskusyjnych,  różnego rodzaje warsztaty, na przykład fotograficzne, warsztaty kulinarne (myślę, że przede wszystkim dla blogerów z tej tematyki, choć sama chętnie pogotowałabym z Pascalem Brodnickim, który jeden z tych warsztatów prowadził). Oferta była bardzo bogata, wiele rzeczy odbywało się jednocześnie i najchętniej uczestniczyłabym we wszystkim naraz, żeby jak największą wiedzę złapać.

Poza zajęciami teoretycznymi i praktycznymi była tzw. strefa networkingowa, w której na spokojnie można było się poznać i porozmawiać, powymieniać doświadczeniami. Ja między innymi miałam tą przyjemność poznać w końcu osobiście Kasię z odkrywajacameryke.pl, o której już nie raz wspominałam we wcześniejszych wpisach.

♣♣♣

I tu przejdę, krótko do partnerów, bo bez nich to spotkanie by się nie odbyło (oczywiście w drugiej kolejności po organizatorach ;D ). Takie duże wydarzenie potrzebuje sponsorów. Jednym z nich było miasto Łódź. Bardzo byłam ciekawa jak się miasto zmieniło, bo byłam tu ostatni raz w 2007 roku, tuż przed wyjazdem do Niemiec. Wtedy byłam zachwycona ul. Piotrkowską. Główny deptak wypiękniał jeszcze bardziej 🙂  W słynnym OFFie też wylądowaliśmy pierwszego dnia szukając restauracji, bo chcieliśmy zjeść coś fajnego, koniecznie polskiego. Skończyło się kiełbaską z grila i ogórem kiszonym.

Drugi dzień po gali, o której za chwilę napiszę, również zakończyliśmy w OFF, tym razem w jednej z restauracji. To miejsce jest warte odwiedzenia.

W Łodzi są jeszcze części miasta, które wymagają remontu, ale są to też niezłe miejsca na kadry do filmów 😉

Oprócz miasta było wiele firm, które mogły się zaprezentować na See. Jednym z fajniejszych stanowisk było Lego 😉 Każdy miał możliwość zbudować coś kreatywnego i wygrać całkiem niezły pakiet klocków.

♣♣♣

Jadąc na See nie wiedziałam do końca czego się spodziewać, dla mnie wszystkiego było dużo, chciałam być i tu i tam, i posłuchać i pogadać i się pobawić i czegoś się nauczyć… i w zasadzie ze wszystkiego po trochu złapałam. Na pewno niezapomnianym będzie wywiad z Katarzyną Nosowską, która mnie zaskoczyła swoją osobowością. Jeszcze tego samego dnia kupiłam jej książkę. Prelekcja Elizy z fashionekla.pl oraz wiele innych.

1. Urszula Chińcz (m.in.  Ula Pedantula)
2. Sylwester Wardęga ( SA Wardega)
3 Magdalena Kanoniak (Raaadzka)
4. Paulina Mikuła (Mówiąc inaczej)

No chyba nie muszę Urszuli Dudziak przedstawiać 🙂 Bomba energetyczna! Jak będę miała 70tkę, to chciałabym mieć choć połowę tej werwy. 😀 Ula ma również swój kanał YouTube

Tego się najmniej spodziewałam, Michał Żebrowski też ma od niedawna swój kanał na YouTube, zobaczcie sobie jak Żebrowski ocenia See Bloggers TU… świat się zmienia 😉

♣♣♣

Pierwszy dzień zakończył się wspomnianą Galą oraz rozdaniem nagród w różnych kategoriach, o czym możecie poczytać na stronie SeeBloggers.pl Wszystkim nominowanym i zwycięzcom serdecznie gratuluję. Po plebiscycie zaśpiewała dla nas Kasia Nosowska i na ten moment czekałam z największą ekscytacją 😀 Było fantastycznie. Nasz wieczór zakończył się w super towarzystwie około 2:30, więc nieźle poszaleliśmy. 😉

♣♣♣

Na koniec wielkie podziękowania dla organizatorów całego wydarzenia, które składam na ręce Ani Zając (fashionable.com.pl). Zorganizować taką imprezę dla 2000 uczestników to ogrom pracy i na pewno też stresu. Wszystkim się nie dogodzi, więc mimo, że oferta atrakcji była spora i to za darmo, zawsze znajdą się tacy, którzy na coś będą narzekać. Ja mam apetyt na więcej, więc liczę na to, że spotkamy się za rok znowu.

♣♣♣

I to w zasadzie najważniejsze wydarzenia czerwcowe 🙂


Ktoś z Was był już na See Bloggers, albo coś słyszał o tym wydarzeniu?


buziaki

Olgietta


PS. Nie wątpliwie niezapomnianym wydarzeniem czerwcowym będzie porażka niemieckiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata (wpis o tym TU). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close