Miejsca | wycieczka po Niemczech

Domy na palach – Pfahlbauten, jezioro Bodeńskie.

12. września 2022

Dzisiaj zabieram Was na wycieczkę do skansenu nad jeziorem Bodeńskim, jedną z tutejszych atrakcji, którą absolutnie warto zobaczyć – Pfahlbauten, czyli domy na palach.

Zapraszam Was na wycieczkę w czasie przez 10.000 lat historii  w najstarszym skansenie w Niemczech. Muzeum zostało zainicjowane w 1922 roku, a 10 lat później było już znane na całym w świecie. W 2011 roku skansen został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym roku muzeum obchodzi 100-lecie!

Spacerując pomostami odwiedzicie wioski z czasów kamienia łupanego i brązu, przy jakże wspaniałej panoramie jeziora. W każdym domku jest coś ciekawego do odkrycia, muzeum posiada ponad 2 miliony obiektów archiwalnych.

Przedstawione są tu wykopaliska z 3000-6000 roku pne. Zachowanie znalezisk archeologicznych w błocie pod wodą w pieczęci tlenowej zapewniło wyjątkowe możliwości rekonstrukcji ówczesnego życia na jeziorze.

To miejsce jest po prostu magiczne, warto usiąść sobie i poczuć ten klimat, nie spieszyć się. Ja to miejsce odwiedziłam w październiku i mieliśmy przepiękną słoneczną pogodę, co widać na zdjęciach. Było trochę zwiedzających, bo to był czas ferii jesiennych, ale nie aż tak dużo. Natomiast w lecie turystów jest na pewno znacznie więcej.

Gdzie dokładnie jest muzeum:

Muzeum znajduje się w miejscowości Unteruhldingen, Strandpromenade 6. Jadąc samochodem mamy do dyspozycji 2 płatne parkingi, oznakowane już  wcześniej drogowskazami. Parking P1 (Ehbachstr.) jest bliżej jeziora, tam też jest informacja turystyczna i sklepik.

Mapka ze strony muzeum

Z parkingu idzie się około 10 minut nad jezioro, droga do skansenu jest dobrze oznakowana.

Cena biletu:

dorośli: 12€

dzieci 5-15 lat: 8€ 

dzieci do 4 lat gratis

Strona muzeum

tu przejdź do strony


To tyle na dzisiaj 🙂 Proszę się podzielić wrażeniami,  jeśli ktoś już z Was widział ten skansen 🙂

buziaki

Olgietta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close